Kompiuterio įsigijimas. I dalis

Vietoj įžangos 

Karts nuo karto savam miške iškyla sudėtingi kompiuteriniai klausimai. Pvz. ką pirkti, iš kur pirkti ir pan. Šitame įraše pabandysiu padėlioti pagrindinius akcentus apie kompiuterių pirkimą. Priminsiu, kad tai tik MANO asmeninė NUOMONĖ, su kuria Jūs galite ir nesutikti! 

Pirkėjui svarbu suvokti, kad kompiuterio pirkimas neturėtų būti toks pats, kaip bet kurios buitinės prekės pirkimas. T.y. už tai, kad jei jūs gaunate „ką matau – tą perku“ paslaugą, turėsite permokėti. Kartais permoka bus >500 Lt. Tad gal verta palaukti…

Pagrindiniai, pirmieji pirkėjo apsisprendimo dalykai, arba  kas svarbu norint įsigyti kompiuterį, yra:

 • Skiriamas biudžetas;
 • Kompiuterio tipas: stacionarus ar nešiojamas

 Biudžetas

Remdamasis savo karčia patirtimi, paminėsiu, kad optimali pinigų suma stacionariam kompiuteriui įsigyti yra apie ~2000, nešiojamam – ~2500 lietuviškų litų(kaina iš esmės be programinės įrangos). Ji per eilę metų nekinta.. kinta tik kompiuterio parametrai.. bet ne kaina… Kodėl tokios sumos? Nors mes visi perkame kompiuterius ale darbui, bet kaip taisyklė, juos naudojame tikrai ne tam :-) Tad jei įsigyjame kompiuterį už mažesnę sumą, rizikuojate įsigyti jau pasenusį daiktą, o jei didesnė – ar tikrai verta mokėti už tai, kas yra šių dienų naujovė, bet jau po 2-3 mėn. kompiuterio kaina nukris ypač ženkliai? Galvokime, kad Jūs esat protingas pirkėjas.

Kompiuterio tipas

Šis pasirinkimas atrodo mažiausia sukelia galvos skausmo pirkėjams, bet manau, tik dėl to, kad realiai kompiuterio tipas labiau mados reikalas, nei konkretus apsisprendimas. T.y. dažnai šiuo metu renkamės nešiojamuosius kompiuterius, nors realiai jis padėtas vienoje vietoje ir per visą tarnavimo laikotarpį iš esmės nepajuda nė 25 cm. Tad šituo atveju prieš nusprendžiant, atsakykite sau:

 1. Ar yra numatyta vieta kompiuteriui?
 2. Ar kompiuterį vešitės pas draugus / gimines / pas mane į mišką ir pan.?
 3. Ar norėsite su kompiuteriu dirbti ne tik prie darbo(ar pan.) stalo, bet ir sėdėdamas virtuvėje(ir pan.)?

Manau, kad šie klausimai apspręs kompiuterio tipą ir dalinai reikalingą biudžetą jam įsigyti. Žinoma, reiktų paminėti, kad stacionaraus kompiuterio einamosios dalys ir pats remontas  paprastai būna pigesnis nei nešiojamojo… Gal nors tai įtakos kompiuterio pasirinkimą? Kogero neįtikinau?… :-)

Atsižvelgiant į anksčiau išdėstytus teiginius, pabandom sudėlioti kompiuterių variantus į lentelę:

Tipas Stacionarus kompiuteris Nešiojamas kompiuteris
1. Pasenęs* <1000 Lt <1500 Lt
2. Minimalus <2000 Lt <2500 Lt
3. Optimalus ~ 2000 Lt ~ 2500 Lt
4. Super > 2000 Lt. >2500 Lt.

* – šį tipą įdėjau su mintimi, kad taupiąją grupę išskirti į dar papildomą segmentą, siekiant parodyti, kad nors ir taupu, bet jau tas taupumas per didelis.

 Aš asmeniškai visuomet stengiuosi tiek kolegai/ kaimynui, tiek ir Jums parekomenduoti 2 arba 3 grupės pirkinį. Nebent žinau, kad tas žmogus IŠ TIESŲ naudos kompą tik „brausinimui“(čia taip visokie Guru vadina kompiuterio naudojimą internetui) arba, kad tikrai reikalingas kitos / geresnis / patvaresnis ir pan. kompiuteriukas.

Edit: Kompiuterio įsigijimas. II dalis. Nešiojamas kompiuteris

Edit: Kompiuterio įsigijimas. III dalis. Stacionarus. Išoriniai įrenginiai

4 Comments to "Kompiuterio įsigijimas. I dalis"

 1. skirtumas's Gravatar skirtumas
  2011 01 24 - 16:25 | Permalink

  Beje, kiek esu rinkęs (o to daręs labai nedaug ir labai seniai:)) kompų pirkimui tai dažniausiai rindavausi visus komponentus atskirai ir dažniausiai skirtingų gamintojų.
  O ar nėra tokio segmento, arba tokios eilutės lentelėje, kuri galėtų būti skirta „baltiems“ arba „patikimiausiems“ kompiuteriams? Dar galėtumėm juos pavadinti „stipriausiais“ arba „tyliausiais“. Ar čia iš karto jau prie „super“? Ar yra galimybė sukomplektuoti minimalius performanso reikalavimus su maksimaliais komforto, kokybės/patikimumo parametrais?

  • 2011 01 24 - 16:59 | Permalink

   Čia mintis buvo sudėlioti kompus pagal kainas. Nes juk realiai +/- visuomet pagalvoji kiek nori / planuoji išleisti, o tik jau po to dėliojiesi detales. Šiaip bus daugiau dalių, kur pabandysiu padėlioti ir tylumo, greitumo ir pan. aspektus.

   • skirtumas's Gravatar skirtumas
    2011 01 25 - 08:23 | Permalink

    Na, tai reiškia, laukiame laukiame…
    O planuoju, t.y. galvoju atnaujinti kompą mamai. Nes jos dabartinis jau kiek pasenęs ir ten daug kas stringa. Jai reikia mažesnių gabaritų, tyliau veikiančio, patikimesnio ir nenešiojamo. Sparta nėra svarbi. Žodžiu, jei galvosi apie šį mano komentarą, rašydamas sekantį savo straipsnį, tai bus puiku!!! :)

    • 2011 01 25 - 10:49 | Permalink

     Na antra dalis jau išleista. Imsiuosi deserto 3 dalies, kuri lyg ir turėtų įdomesnė būti(nes aktualesnė).
     Šiaip nenoriu užsiimti – vat pirkit tokią ir anokią detalę / kompą tik dėl to kad… Čia norisi surašyti gaires kaip lyg i reiktų vertinti kompiuterius. Kokių klaidų nedaryti, kaip palyginti vienus ar kitus ir pan. Spėju tamstai tokia informacija bus jau žinoma.. nebent priminsiu :) Bet tikiuosi vistiek rasi ką naudingo…
     Žinoma į pastabėles atsižvelgsiu… Kaip pavyks.. teks jau spręsti :)

Comments are closed.